Montaż anten

Montaż anten

Nasi rodacy coraz częściej używają anten telewizyjnych. O ile z ich założeniem w budynkach wolno stojących nie będziemy mieli zwykle najmniejszych problemów, to istnieje możliwość, że pojawią się one, kiedy spróbujemy zamontować ją w bloku. Przykłady milionów abonentów pokazują, że montaż anten telewizyjnych niejednokrotnie bywa niemożliwy. Czemu tak się dzieje? Czy postanowienia wspólnot są zgodne z przepisami?

Prawo, a montaż anten

Ani polskie, ani także europejskie przepisy nie zabraniają montowania ich na elewacji czy szczytach bloków wielorodzinnych. Postanowienia, według których których działają niektóre wspólnoty są zatem sprzeczne z obowiązującymi przepisami i de facto nie powinniśmy ich przestrzegać. Montaż anten jest więc całkowicie legalny, a od danej dyspozycji wspólnoty mamy szansę się odwołać. W jaki sposób?

Jak wywalczyć pozwolenie na montaż anten?

Podstawą dla naszych żądań może być unijne prawo do swobodnego wyboru usług zamierzamy skorzystać. Wspólnota nie ma prawa wpływać na nasze decyzje, a fakt zabronienia zamontowania anteny na wspólnym dachu zostanie przez sąd oceniony dokładnie w ten sposób. Nie zapominajmy jednak, że montaż anten musi odbyć się w poszanowaniu obowiązujących przepisów. Których zasad musimy więc przestrzegać?

Montaż anten – o tym nie zapominaj

Montaż anten nie powinien przebiegać bez poszanowania praw innych mieszkańców. Należy zdecydować się na lokalizację, w której antena nie będzie nikomu zawadzał, a w razie wątpliwości – poprośmy o opinię sąsiadów. Wspólnoty mają też prawo zalecić, by antenę zamontowała osoba z właściwymi uprawnieniami – najlepszym wyjściem będzie więc powierzenie tego fachowcom.

KrakSatMedia
os.Oświecenia 35/16
31-636 Kraków

Mob.: 508-970-920
E-mail: [email protected]