Korzyści płynące z wykorzystywania serwerów Managed VPS

Korzyści płynące z wykorzystywania serwerów Managed VPS

MVPS jest skrótem od angielskiego Managed Virtual Private Server, co oznacza po polsku zarządzalny wirtualny prywatny serwer. Aby zrozumieć, czym charakteryzuje się ta technologia, potrzeba się zapoznać z definicją hostingu.

Czym jest hosting?

Usługa, która polega na udostępnianiu przestrzeni dyskowej serwera, nazywana jest hostingiem. W momencie, gdy chce się uruchomić stronę internetową, jego wykupienie jest konieczne. Aby działała stabilnie, musi się ona znajdować na serwerze i być przez niego obsługiwana.

Czym jest Managed VPS?

Technologią, dzięki której serwer fizyczny zostaje rozdzielony na mniejsze przestrzenie, jest Managed VPS. Stworzone w ten sposób serwery wirtualne są znakomitym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie potrzebują wykorzystywać całej mocy serwera. Są tańsze, oferując jednocześnie zupełną niezależność przez to, że są od siebie w pełni odizolowane. Daje to stuprocentową pewność, że konfiguracja zapisana na wykupionej wirtualnej maszynie nie zostanie przez nikogo zmieniona
Dzięki wielu zaletom i korzystnej cenie wirtualne serwery to często wykorzystywana technologia wśród osób prowadzących profesjonalne strony internetowe.