Sprzedaż miału węglowego

Sprzedaż miału węglowego

Miał węglowy – tańszy zamiennik zwykłego węgla

Miał węglowy sporadycznie wykorzystywany jest jako surowiec opałowy. Nigdy nie osiągnął pozycji węgli o większej granulacji. Natomiast jego stosunkowo niska cena, może przyczynić się do zwiększenia jego wykorzystania.

Dodatkowe walory miału

Jednocześnie, miał jest wysokokaloryczny, gdyż wytwarzany jest z węgla kamiennego najwyższej jakości. Ze względu na swoją drobną granulację, bardzo często stosowany jest w osiedlowych kotłowniach oraz paleniskach domowych.

Miał węglowy – gdzie go kupić?

Kupna miału węglowego można dokonać albo bezpośrednio w kopalni albo u firm zajmujących się jego dystrybucją. Miał transportuje się w formie luźnej, na naczepie samochodu lub w workach, o określonych wagowo porcjach. Ten drugi sposób jest nieco droższy, jednocześnie wygodniejszy.

Stosowanie miału

Można palić sam miał węglowy lub też używać go jako dodatek do innego , mniej kalorycznego, opału. Dodatkowym walorem jest to, iż spala się znacznie wolniej. Dlatego też, jest wygodnym surowcem do stosowania w domowych kotłowniach. O jego wzrastającej popularności decyduje również dostępność miału workowanego, co umożliwia łatwe porcjowanie, w piecach posiadających specjalny podajnik.