Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, macierzyństwa i ojcostwa czy uregulowania kontaktów.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radcy prawnego

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. Wówczas staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, dla której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W toku prowadzenia każdej sprawy zawsze dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodą. Podejście to wynika z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą bezstronną, nie jest nimi obciążony i rozpatruje sprawę jedynie z punktu widzenia prawa.