Odszkodowanie od linii lotniczych – krok po kroku

Odszkodowanie od linii lotniczych – krok po kroku

W dobie wszechobecnych ofert tanich przelotów nawet przeciętny Kowalski może zrealizować marzenie o wyjazdach do europejskich stolic. Nic dziwnego, że coraz częściej prasa informuje o przykrych dla urlopowiczów wydarzeniach: demonstracjach obsługi bagażowej, anulowanych rejsach czy zagubieniu rejestrowanych toreb. Możemy walczyć o odszkodowania od linii lotniczych w każdej z takich sytuacji.

W jaki sposób uzyskać potrzebne informacje?

Najszybszym remedium na kłopoty jest wybranie usług porad prawnych przez internet, które są lepiej osiągalne niż w typowej kancelarii prawnej, ale porównywalnie profesjonalne. Pamiętajmy, że w przypadku poważnego opóźnienia rejsu z powodu winy obsługi lotniska, przysługuje nam odszkodowanie lub skorzystać z zapewnienia przez przewoźnika alternatywnego środka transportu. Możemy wystąpić o odszkodowanie od linii lotniczych – oczywiście oprócz zwrócenia sumy za nieudany lot.

Zagubiona walizka? Poznaj swoje prawa

Znowelizowane wytyczne UE opowiadają się po stronie poszkodowanego klienta, co powoduje, że uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych jest na wyciągnięcie ręki. Należy wypełnić specjalny kwestionariusz, żeby walczyć o zadośćuczynienie pieniężne za zgubioną torbę podróżną. Na witrynach świadczących porady prawne przez internet znajdziemy kluczowe wytyczne. Warto skonsultować się z profesjonalistą, gdyż za utratę pojedynczej walizki podręcznej mamy prawo otrzymać zadośćuczynienie. Jeśli odpowiedzialność leży w naszym zachowaniu lub została wywołana przez przyczyny niezależne od przewoźnika, odszkodowanie od linii lotniczych nie będzie nam przysługiwać i należy to zaznaczyć. Czasami negatywne warunki meteorologiczne za oknem mogą zakłócić nasze plany i przekreślić lot, a to wyraźnie utrudnia otrzymanie odszkodowania.

Uważaj.pl sp. z o.o.
ul. Traktorowa 126
91-204 Łódź

Tel.: 22 490 88 99
E-mail: [email protected]