Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Każdy z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Na ogół przenosimy je na strych, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Problem jednak w tym, iż po wielu latach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że normalne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z piwnicy, domu oraz poddasza.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne, zużyte panele podłogowe lub ścienne czy popsute meble nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalną utylizację zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile będą przewiezione do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się profesjonalnie utylizacją, nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w największej części się je wytwarza, opiera się w większości wypadków na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych biurek, stołów bądź regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]