Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa, wejdź na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna czy też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, lecz oraz w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz dlaczego jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jakkolwiek także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również wykonać zawsze w nowym domu czy też mieszkaniu (po postawieniu bądź też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]