Szykujesz się na wesele? Pomyśl o makijażu ślubnym

Szykujesz się na wesele? Pomyśl o makijażu ślubnym

Wesele to niepowtarzalna impreza. Nic więc dziwnego, iż przyszli małżonkowie chcą, by jego inscenizacja także okazała się wyjątkowa. Oprócz dekoracji świątyni oraz sali weselnej ważne okazuje się rzecz jasna także to, jak prezentują się małżonkowie. Jeśli panowie mają dość nietrudne zadanie – wystarczy tylko wybrać odpowiednio skrojony garnitur, to kobiety muszą przygotować się na większy wysiłek. Nie licząc stroju, niezwykle istotny okaże się makijaż ślubny – w dużej mierze wpływa on na wygląd przyszłej mężatki. Zrobienie odpowiedniego makijażu ślubnego nie będzie jednak łatwe – dlatego dobrze zlecić je doświadczonej wizażystce. Jak więc musi wyglądać makijaż ślubny? Jak znaleźć wizażystkę, która go zrobi?

Reguły makijażu ślubnego

Jak łatwo się domyślić, najważniejsze jest to, żeby make-up dopasowany był do urody mężatki i jej kreacji. Musi też być profesjonalnie zrobiony, gdyż wszelkie błędy z pewnością będą widoczne na fotografiach, co sprawi, że później niechętnie będziemy do nich wracać. Kolejną istotną rzeczą będzie rzecz jasna trwałość makijażu ślubnego. Pamiętajmy, że ceremonia i wesele zajmują całą noc, zaś długa zabawa potrafi sprawić, iż make-up się uszkodzi – z tego względu do jego wykonania muszą być użyte tylko produkty wysokiej jakości.

Kto wykona makijaż ślubny?

Nie możemy też zapomnieć o tym, że pewne produkty mogą wywoływać uczulenie. Dlatego tak ważne jest to, by oprócz umiejętności, kosmetyczka posiadała również wiedzę, która pozwoli na uniknięcie takich niemiłych niespodzianek. Dobrze zrobimy decydując się na usługi wizażystki poleconej przez znajomą, która już wzięła ślub. W pozostałych przypadkach dobrym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z internetu i wyszukanie wizytówki wizażystki – pamiętajmy też, by wyszukać portfolio wcześniej wykonanych zleceń danej wizażystki.