Szukasz projektanta wnętrz? To poradnik dla Ciebie

Szukasz projektanta wnętrz? To poradnik dla Ciebie

Urządzenie domu samodzielnie potrafi okazać się prawdziwą frajdą, jednak łatwo przy tym o błędy. Prawidłowo zagospodarowane pomieszczenie jest bowiem nie tylko ładne, lecz również, a nawet przede wszystkim, funkcjonalne. Do właściwego urządzenia wnętrza wymagane są odpowiednie kwalifikacje – dlatego warto powierzyć to doświadczonemu projektantowi wnętrz. Przez to zyskamy pewność, iż nasze mieszkanie będzie dobrze urządzone, zaś my będziemy mieszkali w nim wygodnie. Na czym jednak opiera się praca architekta wnętrz? Co musi być zawarte w opracowanym przez niego projekcie? I wreszcie – jak wybrać architekta, którego wskazówki nas zadowolą?

Pomoc architekta wnętrz

Architekt wnętrz opracuje dla nas dokument określający wnętrza mieszkania. Znajdą się w nim dane o położeniu poszczególnych szaf oraz pozostałych części wyposażenia. Naprawdę ważne będzie także, to iż projektant wnętrz doradzi nam jak skompletować szafy, zaś jeżeli nie znajdzie odpowiednich na rynku – zaprojektuje je i powierzy ich produkcję sprawdzonemu fachowcowi. W dokumencie przygotowanym przez architekta wnętrz muszą znaleźć się również dane o przyłączach grzewczych, energetycznych oraz lampach – to ostatnie naprawdę wpływa wszak na samopoczucie mieszkańców wnętrza.

Architekt wnętrz – jak wybrać?

Czasem sprawdzonego architekta wnętrz polecą nam znajomi lub deweloper. Zwykle jednak powinniśmy znaleźć go samemu. Szczęśliwie nie jest to trudne – należy jedynie wszak skorzystać z sieci. Za pomocą specjalnych wyszukiwarek szybko znajdziemy ciekawe anonse. Jak wśród nich wybrać najciekawsze? Źródłem informacji o kwalifikacjach oraz stylu architekta wnętrz będzie jego portfolio – przed podpisaniem kontraktu z konkretnym specjalistą koniecznie je sprawdźmy. Powinniśmy też sprawdzić, co o konkretnym architekcie myślą poprzedni klienci – to umożliwi uniknięcie niemiłych pomyłek.