Szkolenia dla trenerów, czyli świadomie kieruj swoją karierą

Szkolenia dla trenerów, czyli świadomie kieruj swoją karierą

Sektor szkoleń intensywnie się rozwija, a zawód szkoleniowca staje się coraz bardziej pożądany. Wśród Polaków rośnie zainteresowanie poszerzaniem kompetencji zawodowych i coachingiem. Zastanawiasz się jak zostać trenerem i czy warto? Sięgnij po nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – metoda rządu i gry grupowe

Szkoleniowiec to zawód wymagający profesjonalnego wdrożenia. Przedstawiciele tej profesji opierają się na pracy z drugim człowiekiem, dlatego muszą umieć nawiązywać długofalowe relacje. Sądzisz, że posiadasz wrodzone predyspozycje do wykonywania zawodu szkoleniowca? Weź udział w profesjonalnych szkoleniach, przygotowujących do stawienia czoła różnym wyzwaniom. Na rynku istnieje dużo kursów dla przyszłych trenerów. Najlepsze wykorzystują różnorodne i innowacyjne metody szkoleniowe, np. symulację, dramę, dyskusje grupowe, jak również miniwykłady. Wybierasz się na kurs? Zweryfikuj czy umożliwia staranie się o rekomendację niezależnych organizacji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – tworzenie relacji i podejmowanie decyzji

Bardzo istotnym aspektem każdego programu dla coacha jest tzw. proces grupowy, który obejmuje cztery stadia – początki istnienia grupy, wystąpienie sporu, definiowanie zasad rządzących grupą oraz ostatecznie – wspólne realizowanie zadań. Dobry kurs uczy także treningu interpersonalnego, podejmowania decyzji i pomaga wypracować indywidualny system pracy każdego trenera. Kluczowe są też elementy takie jak analiza potrzeb szkoleniowych, współpraca w teamie i budowanie porozumienia z grupą. Myślisz o tym jak zostać trenerem? Kompleksowo przygotowany kurs nauczy Cię organizować ciekawe i skuteczne szkolenia i pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Po jego ukończeniu będziesz umiał dostosować techniki pracy do specyfiki grupy i ustalać granice.