Sala na przyjęcie weselne – jak wybrać tę najlepszą?

dom weselny, lokal na wesele kraków

Ceremonia ślubna i odbywające się po nim wesele to dzień, o którym rodzina narzeczonych i sproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez kilka kolejnych miesięcy, a czasem wręcz lat. Jeżeli młoda para zdecyduje się na organizację przyjęcia dla znacznej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, z którym będzie musiała się zmierzyć, jest wybór najlepszego miejsca na wesele, w którym uczestnicy spędzą ten niezwykły dzień w wygodnych warunkach.

Sala na wesele – zwróć uwagę na jej pojemność oraz dystans od kościoła

Poszukując miejsca na wesele para młoda powinna rozważyć parę znaczących okoliczności. W pierwszej kolejności musi znać liczbę zaproszonych znajomych i krewnych, aby mieć pewność, iż w zarezerwowanej sali weselnej bez trudu znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Zaproszeni powinni mieć swoje miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest również, żeby mieli możliwość zatańczenia. Prócz tego nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakim dystansie od miejsca zawarcia ślubu znajduje się dom weselny i czy przedostanie się do niego nie będzie utrudnione. Jeśli na uroczystość poproszona jest rodzina i znajomi z dalekich krańców Polski, powinno się poszukiwać lokalu na wesele, w pobliżu którego znajduje się rozbudowana sieć hoteli. Następnym zagadnieniem jest sama organizacja wesela, a więc udekorowanie sali, zamówienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej i przygotowanie menu. Te czynności mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto wybrać ofertę domów weselnych, które świadczą wsparcie w obszarze wszechstronnej organizacji wesela.

A może pałac na przyjęcie weselne?

Młode pary z południa Polski, w szczególności z okolic Krakowa, mogą zorganizować przyjęcie ślubne w bardzo malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w podkrakowskich Balicach. W jego salach biesiady ślubne wyprawiane są od wielu dekad, a każde z nich charakteryzuje się zniewalającą oprawą. Pałac posiada cztery sale gotowe podjąć około 130 osób. Wesele może zostać urządzone również w ogrodzie przed Pałacem, a wówczas brać udział w nim będzie mogło bez trudu ponad 300 zaproszonych. Zaletą tego domu weselnego jest to, iż zlokalizowany jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niesłychanie bogatą bazę noclegową. Podróż gości po ceremonii do sali weselnej nie trwa zatem dłużej niż pół godziny.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]