Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – aranżacja działa cuda

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – aranżacja działa cuda

Tak zwany home staging, który oznacza przygotowanie mieszkania do sprzedaży to usługa stosunkowo nowa na krajowym rynku. Tendencja do przeprowadzania szybkich remontów domu bezpośrednio przed wystawieniem na sprzedaż przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Przyjrzyjmy się w takim razie, w jaki sposób fachowe zaaranżowanie pomieszczeń podnosi szanse powodzenia procesu sprzedażowego.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży – od czego zacząć

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w pierwszej kolejności polega na pozbyciu się zagracających bibelotów i uporządkowaniu pomieszczeń. Proces obejmuje również drobne remonty, np. pomalowanie ścian, wyrównanie ich powierzchni, ustawienie luksusowych mebli. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do zrobienia zdjęć. Chodzi tu o wydobycie potencjału mieszkania, co dość często jest niewidoczne, jeśli właściciele nie posiadają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Badania pokazują, że home staging znacznie podnosi możliwość znalezienia chętnych do obejrzenia mieszkania, jak również satysfakcjonującego zakończenia procesu sprzedażowego.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży – wypracuj atrakcyjniejszą cenę

Należy zauważyć, że za profesjonalnie urządzoną nieruchomość mamy możliwość wynegocjować znacznie korzystniejszą kwotę – nawet o 10%. Warto zatrudnić profesjonalnego agenta nieruchomości, na co dzień zajmującego się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży. Oprócz znajomości nowoczesnych trendów, ma on też doświadczenie z zakresu fotografii, co pozwoli na podkreślenie pozytywnych wartości naszego lokalu.