Przeniesienie domeny to nie jest skomplikowana procedura

Przeniesienie domeny to nie jest skomplikowana procedura

Domena to unikatowa nazwa, która pozwala na identyfikację strony www i odnalezienie jej w globalnej sieci. Jeżeli posiada się działalność artystyczną bądź gospodarczą, to w XXI w. – w okresie nieprzerwanego dostępu do zasobów Internetu – posiadanie strony, na której będziemy mogli przedstawić nasze produkty albo usługi, jest istotne. Hosting, z którego oferty obecnie korzystasz Cię rozczarowała? Może nadszedł czas rozważyć możliwość transferu domeny.

Transfer domeny – czemu się to opłaca?

Firmy hostingowe cały czas się rozwijają, żeby dostarczać użytkownikom lepsze rozwiązania, które pozwalają oszczędzić kapitał, ale również komfortowo zarządzać domeną. Wybrałeś promocję domeny za kilka złotych? Abonament niebawem wygaśnie, a prolongata domeny nieoczekiwanie jest kosztowne? W takiej sytuacji opłaca się przeprowadzić migrację domeny. Dobór nowego operatora dla domeny pozwoli również na łatwiejsze nią administrowanie za pośrednictwem intuicyjnego panelu, jaki między innymi dostępny jest dla klientów hostingu w Kru.pl. Transfer domeny może także mieć duże znaczenie w obszarze bezpieczeństwa danych osobowych – akredytowani rejestratorzy funkcjonują zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Zaletą korzystania z hostingu w Kru.pl jest także uproszczony mechanizm cesji domen, możliwość opłacenia usług w kryptowalutach i trwający całą dobę dostęp do kodów AuthInfo, czyli sekwencji znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do innego operatora.

Transfer domeny krok po kroku

Przeniesienie domeny jest bardzo łatwa i potrzebuje tylko zrealizowania kilku czynności. W przypadku przeniesienia domeny z rozszerzeniem .pl powinno się rozpocząć od pobrania kodu AuthInfo u obecnego operatora oraz przesłania formularza na stronie Kru.pl, w którym podaje się kod oraz nazwę domeny. Migracja polskiej domeny może być zainicjowana nie wcześniej niż 3 tygodnie po jej rejestracji lub odnowieniu. Po zapoznaniu się z kosztami transferu domeny, a także po potwierdzeniu zamówienia, inicjuje się procedura przeniesienia. Witryna przeważnie jest widoczna on-line do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty za migrację.