Prowadzisz firmę? Postaw na usługi księgowe

Prowadzisz firmę? Postaw na usługi księgowe

zobacz ofertę usług księgowych na brabis.pl

Sterty dokumentów, tabele cyfr oraz niepewność co do tego, czy uzupełnimy je prawidłowo. A niebezpieczeństwo okazuje się wysokie, bo błędy w księgowości mogą zaowocować dużymi mandatami oraz sporymi trudnościami firmy. Większość mikroprzedsiębiorstw nie jest w stanie zatrudnić księgowego – jego pensja okazałaby się wszak dużym wyzwaniem dla ograniczonego budżetu. Jeszcze mniej opłacalnym rozwiązaniem okaże się jednak prowadzenie księgowości samodzielnie – nietrudno wtedy o pomyłki, a te, jak napisaliśmy, mogą dać opłakane skutki. Jak więc postąpić? Najlepiej postawić na usługi księgowe, które świadczą profesjonalne biura rachunkowe.

Specyfika usług księgowych

Usługi księgowe to zarówno prowadzenie ksiąg operacji, ale także wiele różnych kwestii, które mogą przysporzyć problemów dla przeciętnego przedsiębiorcy. Zwykle w ramach pomocy świadczone jest także pełnomocnictwo w kontaktach z instytucjami finansowymi oraz US. Usługi księgowe to także kwestie związane z kadrami – obliczanie wysokości wynagrodzeń oraz kwestie fiskalne.

Co zyskasz z usługami księgowymi?

Na usługi księgowe warto postawić zwłaszcza dla bezpieczeństwa, które nam oferują. Nie będzie trzeba stresować się tym, czy właściwie wypełniliśmy wszystkie deklaracje, wystrzegając się przy tym wysokich mandatów. Warto także wspomnieć o tym, że współczesne usługi księgowe są zwykle świadczone przez internet – a to owocuje wygodą oraz szybkością. Współpraca z biurem rachunkowym to też spora oszczędność – jest tańsza niż zatrudnienie księgowego na etat.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]