Procedury leasingu samochodu

Procedury leasingu samochodu

Do mechanizmów wielokrotnie wykorzystywanych przez rozwijające się korporacje i prywatne działalności należy leasing samochodu. Tego typu procedura powoduje, że możemy zagwarantować załodze nie tylko auta osobowe, ale również ciężarowe. Sprawdźmy zatem na czym polega leasing samochodów i co powoduje, że jest tak rozpowszechniony.

Czy leasing samochodu jest opłacalny

Leasing polega na płatnym wynajmie auta przez określony czas, a jego podstawowe reguły uściśla stosowny przepis kodeksu cywilnego. Istnieją 2 rodzaje leasingów – operacyjny i finansowy, które różnią się od siebie na przykład sposobem rozliczania podatków. Tego rodzaju forma wynajmu aut firmowych jest o wiele tańsza niż kupno, umożliwia optymalizację podatkową, a flota pojazdów nie zalicza się do środków firmowych. To rozwiązanie sprawia, że możemy sprawnie przyznać załodze samochody potrzebne do transportu towarów, odwiedzania kontrahentów oraz bezpiecznego przemieszczania się.

Leasing samochodu – zleć to profesjonalistom

Koniec z wydawaniem pieniędzy na wadliwe i używane auta oraz braniem wieloletnich kredytów – leasing samochodów jest remedium na podobne kłopoty. Mogą z niego skorzystać nawet niewielkie przedsiębiorstwa, które nie dysponują ogromnymi środkami finansowymi. Procedury są zrozumiałe, a bank nie weryfikuje naszych zysków i strat. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – szukając najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na kompleksową pomoc podmiotów zajmujących się pośrednictwem.