Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Profesjonalistę, który poradzi sobie z infekcją WordPress, znajdziesz tu.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym CMS-em, iż ilość witryn i sklepówinternetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Grafiki na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Strona wysyła wiadomości-śmieci? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach konieczne jest błyskawiczne działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek, a także pliki htaccess i wp-config. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie następnych infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszelkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie powtórzy się za kilkanaście miesięcy, dlatego ważne jest regularne uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]