Planujesz podróż? Postaw na parking długoterminowy

Planujesz podróż? Postaw na parking długoterminowy

Przelot samolotem startującym z odległego miasta potrafi stać się przyczyną sporych trudności. Najpoważniejszym jest niewątpliwie sposób dojechania na lotnisko. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do atrakcyjnych kursów kolejowych, zwykle musimy dotrzeć na miejsce swoim autem. Związane jest to jednak z potrzebą zostawienia auta we właściwym miejscu – takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu lub złodziei. W podobnych sytuacjach trafionym wyjściem okaże się z pewnością wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc polega ta usługa? Czego decydując się na nią możemy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Zasady korzystania z tej usługi są naprawdę nieskomplikowane – stanowisko na parkingu mamy możliwość najczęściej zamówić przez internet. W formularzu w serwisie parkingu należy jedynie wybrać właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z lotniskiem miejsce będzie już na nas czekało, zaś w większości sytuacji firma zagwarantuje nam także transport na lotnisko. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wydatkami – dzień parkowania to bowiem koszt kilkunastu złotych, ale warto zaznaczyć, że ceny są tym przystępniejsze, im dłużej trwał będzie nasz wyjazd.

Parking długoterminowy – czego się spodziewać?

Najistotniejszym z plusów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym jest to, że są to place strzeżone – nie powinniśmy zatem martwić się ochroną naszego samochodu, gdyż ten poza tym w tym czasie jest dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą też szereg usług opcjonalnych, które z pewnością usprawnią organizację podróży – między innymi opisany przed chwilą transport czy też opcję dopompowania opon oraz załadowania akumulatora po długotrwałym postoju. Przed podróżą zazwyczaj mamy również możliwość zważenia walizki i tym samym uniknięcia dodatkowych kosztów.