Pamiątka z czasu ciąży – sesja ciążowa

Pamiątka z czasu ciąży – sesja ciążowa

Ciąża to niezwykły czas w życiu nie tylko kobiety, jak również przyszłego taty. Oczekiwanie na pojawienie się na świecie potomka wyzwala wiele uczuć, jak m. in radość oraz duma. Ten magiczny czas niewątpliwie powinno się uwiecznić. Rewelacyjnie nadaje się do tego celu seria zdjęć, którą nazywa się sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach mnóstwo małżeństw spodziewających się narodzin dziecka. Obecnie wykonać można je nie tylko w ogromnych miastach, jak Katowice oraz Kraków, ale też w niewielkich miejscowościach.

Sesja ciążowa – co należy przez to rozumieć?

Usługa foto polegająca na zrobieniu kilkunastu fotografii kobiety, która właśnie spodziewa się dziecka – tak w skrócie można opisać sens sesji ciążowej. Powinno się jednak pamiętać, iż na tych fotografiach można uwiecznić nie tylko przyszłą mamę, ale też przyszłego ojca, a nawet ich starsze dzieci, jeśli para już takie ma. Fotograf zrobi wszystko, aby na ujęciach widoczny był cały wachlarz uczuć, który towarzyszy parze oczekującej na pojawienia się na świecie potomstwa.

Sesja ciążowa – gdzie może mieć miejsce?

Rodzice mają ogromny wpływ na dobór miejsca przeprowadzenia sesji fotograficznej. Sesja ciążowa w zdecydowanej większości wypadków odbywa się w mieszkaniu ciężarnej kobiety. Fotografie można natomiast zrobić też w zakładzie fotograficznym, a nawet na otwartej przestrzeni. Niezależnie od wybranego miejsca prowadzący sesję dołoży wszelkich starań, aby kobieta czuła się komfortowo i swobodnie. Tylko wtedy można otrzymać naprawdę udane ujęcia, na których znajdzie się promieniejąca radością przyszła mama z równie szczęśliwym tatą dziecka. Bez najmniejszych wątpliwości sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, ponieważ stanowi pamiątkę dla samych rodziców, a za kilkanaście lat będzie także doskonałym upominkiem dla dziecka. Dzisiaj bardzo dużo par decyduje się na prowadzenie albumu dokumentującego kilka pierwszych lat życia malucha. Fotografie z dobrze zrealizowanej sesji ciążowej są bardzo dobrym początkiem takiej księgi.