Opieka nad grobem

Opieka nad grobem

opiekę nad grobami na www.pong-malopolska.pl

Wygląd miejsc spoczynku naszych bliskich jest dowodem naszego szacunku. Często jednak nie mamy chwili, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy pomniki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie żyjemy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych najbliższych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to jednak, że groby muszą pozostać zaniedbane – doskonałym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Opieka nad grobami zyskuje zainteresowanie

Na opisywaną pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mają siły. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często oferują również inne usługi, takie jak montaż ławeczek lub doradztwo przy dopełnieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia liter.

Koszty opieki nad grobami

Stawki, które musimy zapłacić osobom czuwającym nad grobami naszych najbliższych są naprawdę różne. Zależą w szczególności od zakresu pomocy – kiedy decydujemy się na jedynie jednorazowe sprzątanie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Gdy jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co miesiąc, powinniśmy liczyć się z wydatkiem około czterystu zł rocznie. Warto też dodać, że koszty zależne są także od gabarytów nagrobków, a najdroższe okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]