Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Zajrzyj tutaj jeżeli potrzebujesz zamówić 3D drukowanie.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, PolyJet, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do kosztów, jak również opcja użycia filamentów w ogromnej gamie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk gładkiej powierzchni, bardzo wąskich ścianek, detali oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]