Najważniejsze umiejętności DJ-a na wesele

Najważniejsze umiejętności DJ-a na wesele

Kiedyś nie potrafiliśmy wyobrazić sobie wesela bez kapeli. Nasze gusta oczywiście stale się zmieniają, a obecnie chętniej stawiamy na dobrego DJ-a. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem wynajęcie DJ-a na wesele ma sporo plusów. Najistotniejsza niewątpliwie będzie pewność co do tego, iż na weselu zabrzmi muzyka ulubionych artystów w znanych aranżacjach. DJ na wesele okaże się też trafionym wyjściem dla tych klientów, którzy zamierzają zapewnić sobie kompleksową usługę – oferta DJ-a zazwyczaj obejmuje także oświetlenie oraz konferansjerkę. Jak więc znaleźć DJ-a na wesele?

Sprawdź gust DJ-a na wesele

Właściwy DJ na wesele powinien być obeznany z twórczością różnych gatunków – nie zaś wyłącznie tą, która zwykle grana jest na ślubach, bo gusta weselnych gości są przecież naprawdę zróżnicowane. Nie bez znaczenia jest to, by był w stanie dostosować muzykę do nastroju imprezy, jej uczestników i czasu. Potrzebna będzie też wiedza na temat obsługiwania konsolety – by muzyka odpowiednio brzmiała, należy właściwie skalibrować wszystkie parametry nagłośnienia.

DJ na wesele – nie tylko sprzęt grający

Pamiętajmy, że DJ- na weselu nierzadko występuje w charakterze konferansjera. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty koniecznie sprawdźmy zatem, jak DJ zdaje egzamin w tym charakterze – zwróćmy uwagę na swobodę wypowiadania się i jego maniery. Odpowiedni DJ na wesele powinien potrafić także obsługiwać lampy – w dużej mierze wpływa to na nastrój wesela.