Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – ABC klienta

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – ABC klienta

Sektor mieszkań w Krakowie zaliczany jest do najszybciej rozwijających się w Polsce. Nic w tym zaskakującego – stolica Małopolski jest wszak drugim pod względem ilości ludności miastem w Polsce i stale rośnie. Klienci najczęściej decydują się na lokale z drugiej ręki – przyczyną są nie tylko atrakcyjne koszty zakupu, ale także ich spora ilość. Mieszkania w Krakowie osiągają różne ceny – zależne są one od położenia, powierzchni oraz wyposażenia nieruchomości. W których lokalizacjach jednak zapłacimy najwięcej? Które lokalizacje cieszą się największym uznaniem klientów?

W których dzielnicach znajdziemy najtańsze mieszkania na sprzedaż w Krakowie?

Wśród czynników wpływających na koszty kupna mieszkania na sprzedaż w Krakowie największe znaczenie ma lokalizacja. Najmniej kosztowne nieruchomości oferowane są w takich dzielnicach jak Bieżanów czy Dębniki – ceny ich zakupu nie przekraczają 3000 złotych za m2. Najwięcej wydamy zaś w rejonie Starego Miasta i Zwierzyńca – by kupić tam nieruchomość, musimy być gotowi na wydatek od 4500 PLN za jeden m2.

Tanie mieszkania na sprzedaż w Krakowie

Warto wiedzieć, że dostępne są sposoby pozwalające na zminimalizowanie cen mieszkania. Dużej nieraz opłaty naliczanej przez biura nieruchomości unikniemy odwiedzając serwis ominposrednika.pl, za pośrednictwem którego kupimy mieszkanie zarówno z drugiej ręki, jak i od razu od dewelopera. Portal przeznaczony jest także dla ludzi chcących sprzedać własne mieszkanie i przedsiębiorstw budowlanych.