Kupno domeny – gdzie sprawdzić dostępność i ją zarejestrować?

Kupno domeny – gdzie sprawdzić dostępność i ją zarejestrować?

Przejrzysta i łatwa w obsłudze strona internetowa to najlepsza wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się nad rejestracją domeny i nie wiesz jak zacząć? Sprawdź, jakimi kryteriami należy się kierować przy kupnie domeny, a także jak sprawdzić dostępność domeny?

Rejestracja domen internetowej jest szalenie prosta

Domeny internetowe dostępne na JCHost.pl pomogą przykuć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność strony w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje intuicyjną administrację, ale również fachowe wsparcie techniczne. Wykupienie domeny należy rozpocząć od znalezienia adresu strony, kojarzący się z zakresem jej działalności. Niebagatelny jest właściwy dobór słów kluczowych, a sama nazwa powinna być też chwytliwa i niezbyt długa. Istotne jest także wybranie tzw. rozszerzenia, czyli końcówki domeny. Dostępne są różnorakie możliwości, jak przykładowo: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla firm o zasięgu globalnym, „.org” – dla organizacji, fundacji i stowarzyszeń lub „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie konieczne jest sprawdzenie dostępności domeny – w tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki domen.

Domeny do kupienia – rejestracja adresu

Gdy dostępność domeny zostanie już potwierdzona, można przejść do czynności rejestracyjnych – uzupełnienia aktualnych danych firmy i wniesienia opłaty za abonament. Usługi dostępne na JCHost.pl gwarantują łatwą rejestrację domeny, a także jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć należy profesjonalną obsługę i kompleksową pomoc w konfiguracji domeny, które sprawiają, że rejestrator ten jest chętnie wybierany przez Klientów zainteresowanych kupnem domeny.