Księgowość? Zostaw to fachowcom

Księgowość? Zostaw to fachowcom

Każde przedsiębiorstwo ma obowiązek zadbać o księgowość. Zaksięgowanie wszystkich zdarzeń, które wpłynęły na saldo jej konta jest naprawdę ważne, bo to według niego dokonujemy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Prowadzenie księgowości jest także niezbędne, jeśli chodzi o współpracę z partnerami biznesowymi – obejmuje wszak na przykład sporządzanie FVAT. Co jednak zrobić, żeby księgowość w przedsiębiorstwie nie sprawiała poważnych problemów? Co okaże się najlepszym pomysłem dla mikroprzedsiębiorstw?

Co to jest księgowość?

Księgowość to tak obliczanie kwot wszystkich zdarzeń, jak i przedstawicielstwo firmy przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym – a wykorzystanie niewłaściwych argumentów często przynosi nam wyższe wydatki. Księgowość najbardziej istotna okazuje się w firmach angażujących choć jedną osobę.

Księgowość w zewnętrznej firmie

Księgowość w niewielkich przedsiębiorstwach może stać się źródłem sporych problemów. Do jej wykonywania niezbędne są przecież właściwe kwalifikacje, których nie posiada każdy przedsiębiorca. Z kolei zaangażowanie specjalisty często nie będzie trafionym rozwiązaniem – jeszcze jeden etat w mikroprzedsiębiorstwie to duże koszty. Można co prawda postawić na księgowość internetową, jednak sprawdza się ona jedynie w nielicznych przypadkach. Co zatem wybrać? Najlepiej opłacić biuro księgowe, które zaopiekuje się finansami firmy, zaś my wydamy na jego usługi znacznie mniej niż w przypadku zaangażowania księgowego.

Biuro Rachunkowe Rewident
ul. Złocieniowa 35/7
30-798 Kraków

Mob.: +48 793 19 00 19
E-mail: [email protected]