Jak przygotować komunię dziecka?

Jak przygotować komunię dziecka?

Szukasz dobrej oferty przyjęć komunijnych? Nie wahaj się! Skieruj się w to miejsce.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, bowiem to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście duża biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest tylko na nim. Stąd też rodzice robią wszystko, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego pamięci.

Wyprawić przyjęcie w mieszkaniu czy wynająć lokal na komunię?

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy nieodzowne będzie zamówienie sali komunijnej. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest z reguły opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich dekadach w huczne wydarzenia rodzinne, na które sprasza się czasem prawie setkę gości, wskutek czego przeważnie odbywają się w salach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, zalecamy wziąć się za poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie wyznaczony termin komunii. W sezonie komunijnym dużą trudnością może być również zatrudnienie dobrej firmy cateringowej, dlatego trzeba wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunię. Ważne jest też to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię powinna więc wyróżniać się malowniczymi, schludnymi wnętrzami. Inną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, polecamy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Oczywiście, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można napisać, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje prezentów, przykładowo kosztowną biżuterię lub zabawki-pistolety.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]