Jak przebiega badanie szczelności budynku?

Jak przebiega badanie szczelności budynku?

Nieszczelność nieruchomości może stać się przyczyną utraty nawet 30% ciepła, a to wiąże się dużymi wydatkami na ogrzewanie pomieszczeń. Chcesz, żeby Twoje lokum cechowało się optymalnym poziomem przepuszczalności termicznej? Wykonaj test szczelności budynku. Na czym to polega i jak przebiega taki test?

Badanie szczelności budynku – kiedy starasz się o dofinansowanie na dom

Każdy z nas chciałby zminimalizować koszty związane z paleniem w piecu. Nieważne jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze jesteśmy narażeni na wydatki. Na szczęście innowacyjna technologia pozwala na wykorzystanie narzędzi, które lokalizują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Badanie szczelności budynku polega na zainstalowaniu w futrynie drzwiowej lub oknach specjalnego sprzętu z wentylatorem, który wtłacza powietrze do wnętrza budynku. W ten sposób tworzy się odpowiedni mikroklimat, który umożliwia ustalenie pomieszczeń najbardziej narażonych na straty ciepła. Test szczelności budynku ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych, na które chcemy dostać wsparcie z NFOŚiGW.

Test szczelności budynku – szczegółowy raport

Test szczelności budynku pozwala sprawdzić jakość wykonanych robót budowlanych, a także obniżyć koszty ogrzewania. Badanie wraz z rozstawieniem urządzeń trwa jedynie kilka godzin. Po przeprowadzonej analizie otrzymujemy dokładny raport z danymi na temat nieszczelności w budynku. Poprawa błędów sprawia, że znikają szkodliwe przewiewy, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. W Polsce istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wykonywaniu testów szczelności budynków. Stawiasz dom energooszczędny i chcesz otrzymać dotację? Zgłoś się do fachowców, którzy pomogą Ci sprawdzić stan nieruchomości.