Hosting dla Wordpress powinien być szybki i bezpieczny

Hosting dla WordPress powinien być szybki i bezpieczny

Istnieje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (PHP-Fusion, Quick.Cms, Umbraco CMS), jednak niewątpliwie w ostatnim dziesięcioleciu większość stron powstaje w oparciu o WordPress. Nic dziwnego, bowiem w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy posiadają umiejętności zbudują na WordPress nawet ogromny sklep internetowy.

Z jakiego powodu WordpPress jest bardzo popularny?

Zaledwie 15 lat temu WordPress służył przede wszystkim jako oprogramowanie, na którym łatwo i w mgnieniu oka można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a ostatnio też sklepów (za sprawą połączenia połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale głównie podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom przedsiębiorstw, a także zarządcom portali społecznościowych. Zasadniczą zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość wykorzystania tysięcy szablonów, które pozwalają w mgnieniu oka zmieniać wizerunek strony, oraz dostęp do jednakowo dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w tłumaczeniu stron, tworzeniu backupu, usuwaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu prędkości strony, wstawianiu formularzy bądź śledzeniu statystyk wizyt na stronie. Należy podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest gratis! WordPress skupia potężną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd również cykliczne aktualizacje systemu usuwające luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting na WordPress?

Poszukując hostingu strony dla WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który ma odrębna usługę dla tego CMS. Godny polecenia jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez limitu transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress korzysta z szybkich i skutecznych dysków SSD, regularnie tworzy kopie zapasowe danych, gwarantuje bezawaryjne działanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w razie awarii świadczy całodobowe wsparcie techniczne. Nie bez wpływu jest także możliwość kupna i wdrożenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy możliwość dodania nielimitowanej liczby kont pocztowych, a wszystko to w oparciu o klarowny i wyważony cennik.