Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Opróżnianie strychu albo piwnicy, remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się pokaźne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednak zrobić, jeśli nie możemy przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, boisk, dróg wewnętrznych czy trawników.