Frezowanie CNC – zostaw to profesjonalistom

Frezowanie CNC – zostaw to profesjonalistom

Frezowanie jest stawiane wśród najpopularniejszych typów obróbki skrawaniem. Dzięki użyciu odpowiednich noży umożliwia wycięcie najróżniejszych form. Frezowanie używane bywa do obróbki metalu, plastiku oraz drewna. Ten trzeci materiał jest często wykorzystywany przez stolarzy, zaś frezowanie płyt meblowych pozwala na przyspieszenie wytwórstwa mebli – tak tych do samodzielnego złożenia, jak i już złożonych. Kiedy zatem frezowanie drewna da najlepsze efekty? Czy warto je stosować?

Frezowanie CNC – przykłady użycia

Dziś stosuje się niemal wyłącznie frezowanie CNC, czyli sterowane numerycznie. W ten sposób wycinane detale za każdym razem są dokładne, a cały proces przebiega znacznie sprawniej. Oczywiście frezowanie CNC stosowane jest nie tylko w fabrykach mebli – usługę mają możliwość zamówić również klienci zamierzający dopasować meble do swoich potrzeb. Frezowanie CNC umożliwia wycięcie dziur w płytach, dzięki czemu można założyć zlewozmywak czy kran. Możliwe jest wycinanie płyt w każdy sposób, a to z pewnością polubią zwolennicy niebanalnie zaprojektowanych wnętrz.

Ceny frezowania CNC

Frezowanie CNC, jak nietrudno stwierdzić, związane jest z zastosowaniem odpowiednich maszyn. Poza tym potrzebne będą w tym celu odpowiednie kwalifikacje – a te posiadają wyłącznie wykształceni pracownicy. Dlatego najlepiej postąpimy zlecając frezowanie zewnętrznej firmie. Tym bardziej, że frezowanie CNC nie generuje dużych kosztów.