Finansowanie firmy – jaki leasing wybrać?

Finansowanie firmy – jaki leasing wybrać?

Rozwijając nawet niewielkie przedsiębiorstwo, nierzadko nie dysponujemy środkami na zapewnienie profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do pracy. Wówczas rozwiązaniem może być leasing. Jaki leasing wybrać, żeby być maksymalnie zadowolonym z rozwoju firmy?

Jaki leasing wybrać? Pamiętaj o ratach

Leasing to niezwykle użyteczne narzędzia, z których korzystają na całym świecie miliony przedsiębiorstw, pozyskując w taki sposób nie tylko sprzęt elektroniczny, ale także firmowe auta. Narzędzie to pozwala także wyposażyć przychodnie specjalistyczne w sprzęt. Kluczowa zasada leasingu to wypożyczenie konkretnych przedmiotów w formie odpłatnej. Regularnie musimy wtedy płacić określony wcześniej czynsz.

Jaki leasing wybrać? Zaufaj ekspertom

Wyróżniamy wiele rodzajów leasingu – operacyjny, kapitałowy, zwrotny. Dwa najważniejsze mechanizmy różnią się od siebie m.in. formą ewidencjonowania wydatków oraz statusem sprzętu po wygaśnięciu umowy. Jeśli mamy do czynienia z leasingiem finansowym – pojazdy zaliczają się do składników majątkowych korzystającego, pojawia się konieczność ponoszenia kosztów tzw. amortyzacji, a po zakończeniu umowy – sprzęt staje się własnością pożyczającego. Wybierając wariant operacyjny – przedmiot nie zalicza się do środków trwałych leasingobiorcy, ale firma ma prawo zaliczyć do kosztów całość raty. Jeśli nie wiemy jakie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne – zaufajmy doświadczeniu specjalistów.