Filmowanie i fotografia eventów

Filmowanie i fotografia eventów

Bezzałogowe statki powietrzne stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. Jak grzyby po deszczu powstają nowe podmioty, które oferują różne usługi związane z nagrywaniem z powietrza. Sprawdźmy jakie możliwości oferują drony.

Filmowanie i fotografia – bezzałogowe statki powietrzne

Sposób wykorzystania dronów jest bardzo duży – dotyczy dziedzin takich jak inwestycje, energetyka, tworzenie ortofotomap i rolnictwo. Zazwyczaj z lotu ptaka wykonuje się filmy reklamowe obiektów (np. hotele), rejestruje śluby oraz koncerty. Bardzo popularne jest także wykorzystywanie dronów do filmowania nieruchomości, do prezentacji malowniczych miejsc, przy ocenie rowów melioracyjnych oraz przy inspekcjach linii energetycznych. Nowoczesne drony poprawiają bezpieczeństwo – używane są do monitorowania demonstracji, do celów poszukiwawczych – od Gdańska aż po Zakopane. Dzięki tym urządzeniom można wykonywać precyzyjne mapy i nadzorować inwestycje. Bezzałogowe statki powietrzne kręcą materiał w rozdzielczości Full HD oraz wykonują zdjęcia np. w formacie RAW. Najlepsze urządzenia to między innymi Phantom 2 Vision.

Filmowanie i fotografia – licencja, polisa OC i zezwolenie

Obecnie żeby latać w celach komercyjnych konieczna jest licencja UAVO VLOS. Wszystkie podmioty zarabiające na wideofilmowaniu z dronów muszą mieć uprawnienia. Żeby móc latać nad miastem potrzebna jest również zgoda Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a dron musi być ubezpieczony. Jeśli więc pragniemy skorzystać z usług firmy zajmującej się wideofilmowaniem z lotu ptaka – sprawdźmy czy posiada stosowne pozwolenia. BSP filmują rodzinne uroczystości, a produkt końcowy – fotografie oraz film – stanowi wspaniałą okazję do wzruszeń. Mogą także wypromować biznes – Ich zasięg jest niesamowicie daleki, dlatego opłaca się wykorzystać moc tego innowacyjnego sprzętu.