Diagnostyka termowizyjna przed zimą

Diagnostyka termowizyjna przed zimą

Jesień i zima to czas, kiedy chcemy cieszyć się ciepłem w mieszkaniu. Masz w planach ocieplenie nieruchomości? A może zależy Ci na weryfikacji jakości wykonanych już robót? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – przygotuj się na nadejście zimy

Dobre ocieplenie budynku pozwala zminimalizować utratę ciepła i znacząco ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem nieruchomości. Twój budynek jest ocieplony i chcesz sprawdzić czy prace zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny? Duże straty ciepła wynikają z niewłaściwej izolacji dachu. Znakomitą metodą ustalenia wad w izolacji cieplnej jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego jesień i zima jest najlepszym czasem na wykonanie diagnostyki termowizyjnej? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w pomieszczeniu będzie wyższa niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością zweryfikować problemy ze szczelnością budynku i wady izolacji.

Badanie termowizyjne budynku – innowacyjne metody diagnostyczne

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna jest tak ważna? Wskutek błędów w izolacji termicznej w pomieszczeniach może pojawić się pleśń. Diagnostyka termowizyjna przeprowadzana jest bez żadnej fizycznej ingerencji w strukturę nieruchomości. Dzięki temu badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu. Efekty badań widoczne są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach granatowego. Odczytywanie wyników wymaga technicznego doświadczenia, dlatego usługami tego typu zajmują się osoby wykwalifikowane. Chcesz przekonać się czy Twoja nieruchomość jest gotowa na nadejście zimy? Zaufaj innowacyjnym metodom diagnostycznym, które wskażą źródła utraty ciepła.