Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające wzięcia pod uwagę szeregu detali. Przeoczenie któregokolwiek z nich może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Pośród tych naprawdę istotnych wymienić powinno się księgowość, zatem szereg przedsiębiorstw decyduje się na stworzenie specjalistycznego wydziału do spraw księgowości. Jakkolwiek o wiele lepszym wyjściem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie aktualnie nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego rodzaju usługi oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające aktualnie w Polsce posiadają naprawdę szerokim wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową i kadrową. Są w stanie występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed US, GUS, oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Sporządzają najróżniejsze sprawozdania finansowe i oferują porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi też zakładanie spółek oraz ich likwidacja. Szereg biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej swoją ofertę, np. poprzez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla firm, które podjęły decyzję o zatrudnianiu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie wydziału księgowego nie jest rozwiązaniem korzystnym. Zdecydowanie lepiej jest postawić na powierzenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to wyjątkowo zalecane w wypadku małych fundacji, firm i stowarzyszeń, gdyż jest to o wiele bardziej opłacalne wyjście, a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Obecnie znalezienie rzetelnego biura rachunkowego wykonującego usługi na najwyższej nie jest problemem.

Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]