Czemu warto postawić na wideofilmowanie z powietrza?

Czemu warto postawić na wideofilmowanie z powietrza?

Kiedyś do wykonania kadrów z powietrza potrzebne było użycie śmigłowca. To sprawiało, że spotykane były one wyłącznie w filmach z dużym budżetem. Aktualnie na szczęście wykonanie takich ujęć jest znacznie prostsze niż kiedyś. Dzieje się tak przez wykorzystanie nowoczesnych technologii – w tym przypadku dronów. Te bezzałogowe, niewielkie śmigłowce są dziś stosunkowo tanie, a przy tym umożliwiają zamocowanie najwyższej jakości kamery. Z pomocą współczesnych dronów osiągalne jest wideofilmowanie z powietrza w jakości fullHD i 4K oraz fullHD, a ceny takich projektów są dużo niższe niż niegdyś. Kiedy jednak najchętniej wybieramy filmowanie z powietrza?

Rodzinne imprezy i wideofilmowanie z powietrza

Obniżające się koszty kupna dronów spowodowały, że wideofilmowanie z powietrza staje się coraz popularniejsze w gronie zwykłych klientów. Absolutnie nie zaskakują dziś filmy nakręcone dronem uwieczniające prywatne wydarzenia – między innymi chrzciny czy śluby. Parę ujęć uchwyconych z lotu ptaka bardzo ożywia klip i powoduje, iż ten lepiej uchwyci rozmach filmowanych imprez. Stąd też często można spotkać pilotów dronów na podobnych uroczystościach.

Wideofilmowanie z powietrza dla firm

Zdecydowanie chętniej filmowanie z powietrza wykorzystują jednak przedsiębiorstwa. Nie powinno to dziwić, bo sposób ten – w odróżnieniu od kręcenia z helikoptera – pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów produkcji klipów. Z tego powodu wideofilmowanie dronem jest nierzadko wybierane przez wykonawców klipów reklamowych (szczególnie, jeśli są to filmy rozsławiające miejscowość czy ośrodek wczasowy) czy reportaży. Wideofilmowanie z powietrza jest również technologią często wybieraną przez realizatorów transmisji z imprez sportowych czy muzycznych, a oprócz tego – również przy dokumentowaniu przebiegu większych prac remontowych.