Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

Szukasz pomocy coacha kariery? Wejdź na janklusak.pl

Rynek pracy w XXI w. jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymusza ciągłe dopasowywanie się do jego aktualnych potrzeb. W związku z tym tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy jednostkowego pracownikaprzedsiębiorstwa, ale także sprawna organizacja pracy większych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach najlepiej wspomóc się doświadczeniem jakie posiada doradca zawodowy.

Kto korzysta ze wsparcia coacha psychologa?

Zawodowy coach kariery służy pomocą w rozszerzeniu zakresu umiejętności jednostki, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe i zachodzące zmiany. Za sprawą wsparcia może ona dużo szybciej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze efekty pracy, ale też kreuje szersze perspektywy awansu. Coach koncentruje się na aspiracjach oraz celach klienta, dlatego sesje z nim każdorazowo są spersonalizowane, ukierunkowane na wykonanie ustalonych zadań. Kto często decyduje się na sesje coachingowe? To przede wszystkim menedżerowie czy właściciele przedsiębiorstw, którzy chcą rozwijać własne umiejętności w dziedzinie zarządzania i planowania pracy.

Jak przebiega współpraca z coachem kariery?

Fundamentem przynoszącej pozytywne efekty pracy z coachem biznesu, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Dlatego pierwsza sesja z coachem upływa na precyzyjnym ustaleniu oczekiwań oraz ambicji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najdotkliwszych niepowodzeń i największych zwycięstw zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najodpowiedniejszą drogą rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, a także uzgodnić częstotliwość i ilość sesji koniecznych do uzyskania zaplanowanych efektów. Spotkanie wstępne nie musi przebiegać z coachem oko w oko – można nawiązać kontakt przez komunikator lub telefonicznie. Po ukończeniu ustalonej ilości sesji coach sporządza podsumowanie całego procesu. Wskazuje w nim, czy osiągnięte zostały wszystkie cele, a także gdzie potrzebna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]