Co daje Ci home staging?

Co daje Ci home staging?

Świetna lokalizacja, małe opłaty oraz wygodne pomieszczenia… Może się wydać, iż to idealne mieszkanie, jednak znalezienie kupca nie okazuje się proste. Zaś gdy nawet któryś zechce je kupić, problemem okazuje się koszt kupna, gdyż ten proponowany przez nabywcę nas nas satysfakcjonuje. Gdzie szukać powodów tych nieporozumień? Być może powodem są nieodpowiednie zdjęcia, które zamieściłeś w ofercie? A może design pomieszczeń, bo ten powoduje, że lokum nie interesuje potencjalnych kupców? Jeśli tak, warto poznać zyski, które da nam profesjonalny home staging. Na czym on polega?

Co to jest home staging?

Home staging, jak łatwo stwierdzić, polega na przygotowaniu mieszkania przed jego zbyciem. Ze względu na to jego wystrój wpisze się w oczekiwania dużej grupy klientów – zaś to pozwoli nam na bezproblemowe zakończenie transakcji po zadowalającej nas cenie. Home staging skupia się na pierwszej opinii kupca. Według statystyk o tym, czy zainteresuje go dane mieszkanie decyduje jedynie pół minuty – warto więc przedstawić mu odpowiednie fotografie ciekawie zaaranżowanego mieszkania.

Home staging – zalety

Zaletą home stagingu okazuje się przede wszystkim mała cena w porównaniu z generowanymi profitami – za jednorazową poradę zapłacimy niewiele, a możemy zyskać dzięki niemu nawet do dziesięciu tysięcy złotych na kwocie sprzedaży lokalu. Nabywcy częściej wybierają domy już urządzone. Jest to wszak dla nich rozwiązanie znacznie bardziej komfortowe i – co najistotniejsze – tańsze.