Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

link

Dopilnowanie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Drobne podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich właściciele często nie umieją prawidłowo zarządzać finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część z nas – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, zyskamy pewność, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie cennikiem usług – dziwnie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]