Adwokat dla firm i klientów indywidualnych

Adwokat dla firm i klientów indywidualnych

Wielu czytelników kojarzy zawód prawnika zwłaszcza ze sprawami karnymi. Warto przy tym wiedzieć, iż najwięcej spraw przyjmowanych przez adwokata to przykłady rozpraw na gruncie prawa cywilnego. Stałymi partnerami prawników są przede wszystkim firmy – te szczególnie duże angażują własnych prawników, ale mniejsze przedsiębiorstwa zwykle podpisują kontrakty z kancelariami. Porady prawnika okazują się przydatne w różnych branżach, jednak najczęściej decydują się na nie lekarze, specjaliści z branży budowlanej czy firmy działające w przemyśle spożywczym. Kto znajduje się w gronie klientów prawników? Jak wybrać prawnika, który zagwarantuje pomyślne zakończenie naszej rozprawy?

Adwokat – kiedy poprosić o poradę?

Jak już napisaliśmy, wiele procesów prowadzonych przez adwokatów dotyczy kwestii medycznych – dlatego lekarze nierzadko współpracują z prawnikami. Obok lekarzy oraz przedsiębiorców, którzy do prawnika zwracają się przede wszystkim podczas procesów dotyczących prawa spółek, porady adwokata są też często potrzebne indywidualnym klientom – między innymi w czasie rozpraw na gruncie prawa rodzinnego, jak choćby przyznanie renty czy rozwody. Z pomocy prawnika warto skorzystać także podczas rozpraw dotyczących prawa pracy – między innymi o nieusprawiedliwione wypowiedzenie.

Jak znaleźć prawnika?

W teorii porady każdego z prawników są identyczne, ale praktyka pokazuje, że okazują się całkowicie różne. Jak zatem znaleźć adwokata, który zagwarantuje nam pełną obsługę podczas ważnych spraw? Najlepiej postąpimy na pewno prosząc o rekomendację znajomych, którzy już współdziałali z danym prawnikiem. Nie zapominajmy też, aby wybierać tylko adwokatów doświadczonych w danej gałęzi prawa – na przykład w prawie handlowym, kryminalnym, medycznym, ubezpieczeniowym bądź pracy.