Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

Zielony trawnik wygląda stylowo i upiększa posesję. Na rynku istnieją firmy, które kompleksowo zajmują się dbaniem o trawniki. Jakie podmioty korzystają z ich oferty i jakie usługi wykonują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa owcza i życica trwała

Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. organy publiczne, przedsiębiorstwa prywatne, zespoły pałaców czy zarządy dróg i zieleni, które posiadają ogromne powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika stosuje się wiele gatunków traw, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną kępową, Lolium perenne czy wierzchlinę zwyczajną. Dużą popularnością cieszy się też trawa w rolkach, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej powierzchni. Jaki gatunek trawy zastosować? Wybór powinien zależeć od wielkości przestrzeni, spodziewanych efektów oraz specyfiki terenu. Trawa w darni sprawdza się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – kiedy stosuje się nowoczesne zraszacze?

Podmioty zajmujące się dbaniem o obszary zielone używają nowoczesnych narzędzi, które pomagają zrealizować niezbędne prace. Wśród nich wyróżniamy m. in. równiarki laserowe, koparki, rekultywacyjne oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się o wiele sprawniej. Niezwykle istotne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się za pomocą specjalistycznych zraszaczy. Firmy zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak pogoda lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można skaryfikację, włókowanie czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda pięknie.