Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Podłoża ogrodnicze do dachów zielonych

Prace ogrodnicze wymagają wykorzystywania odpowiednich substratów, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju substratu?

Podłoża ogrodnicze – specjalistyczne substraty do Twojego ogrodu

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać zachwycające rośliny, dlatego niezwykle ważne jest dobranie wysokiej jakości produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre gatunki roślin potrzebują szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest zapewnienie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. ziemia wrzosowa, kora, perlit, nawozy mineralne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością składników mineralnych, odczynem PH i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – trawy i krzewy na dachu

Marzy Ci się ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest obecnie bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można wysiewać także byliny. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany na mocno spadzistych dachach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest również duże obciążenie dachu. Z kolei substraty ekstensywne są stworzone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak rozchodniki, rojniki i trawy ozdobne. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych dachach.