Pielęgnacja trawnika

Pielęgnacja trawnika

Zakładanie trawników za pomocą siewu jest bardzo popularne i powszechnie stosowane. Trawniki z siewów to tani i efektywny sposób na założenie murawy, np. dookoła domu. Mimo że często na efekt siewu należy poczekać parę miesięcy, jest tego warty.

Jak prawidłowo zakłada się trawniki z siewów?

Trawniki z siewów stanowią piękne otoczenie dla domu, mają jednak liczne potrzeby i należy poświęcić im odpowiednią ilość uwagi, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Specjalnie wybrane nasiona można siać w maju albo we wrześniu. Po wybraniu odpowiedniego zestawu nasion można przystąpić do przygotowania podłoża. Następnym etapem pracy nad trawnikiem jest dokładne wałowanie, czyli dociśnięcie nasion do ziemi oraz regularne ich nawadnianie. Każdy, kto próbował zakładać trawniki z siewów wie, że jest to wymagające zajęcie. Rezultat jednak jest tego warty.

Czy warto zakładać trawniki z siewów?

Zakładanie trawników z siewów jest metodą wymagającą wiele troski i pracy, jest także czasochłonne. Często zdarza się też, że taki rodzaj trawnika nie sprawdza się przy znacznie pochyłej powierzchni. Mimo wszystko nie należy zapominać, że taki rodzaj murawy posiada mnóstwo korzyści. Za przykład można podać cenę. Stworzenie trawnika z siewu to niedrogie przedsięwzięcie. Co więcej, istnieje możliwość całkowitego dopasowania go do własnych preferencji – dzięki temu, że siew wykonuje się samodzielnie, istnieje możliwość, aby dobrać najodpowiedniejsze dla miejsca i konkretnej gleby nasiona. Umożliwia to osiągnięcie naprawdę wspaniałego efektu.