Jak pielęgnacja drzew wpływa na ich wygląd

Jak pielęgnacja drzew wpływa na ich wygląd

Tereny zadrzewione w miastach potrzebują szczególnej pielęgnacji – drzewa należy co jakiś czas przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy konieczne jest frezowanie pni i czy wynajęcie profesjonalnej firmy jest konieczne? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – cięcia standardowe i instalowanie wiązań elastycznych

Cięcia standardowe, rozdrabnianie gałęzi, montaż wiązań statycznych – wszystkie te czynności pomagają przywrócić ogrodom miejskim wspaniały wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Cykliczne przycinanie drzew w okresie ich wzrostu przynosi wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych nasadzeniach także trzeba pamiętać – martwe konary powinno się regularnie usuwać, a wówczas drzewa będą prezentowały się nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej ekipy jest potrzebna także po wichurach, kiedy uszkodzone drzewa zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

Pielęgnacja drzew – jak usunąć pozostałości po korzeniach

Polskie prawo ciągle się zmienia. Procedury z biegiem lat przestały być tak uciążliwe, jednak sama pielęgnacja ogrodów nie należy do łatwych zajęć. Bardzo często wycinka drzew wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny także do ujednolicenia terenu. Wtedy warto zwrócić się do firmy zewnętrznej, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem zagospodarować np. jako produkt na opał.