Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Wykonanie trawnika na działce nie przysporzy nam większych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się wystarczające. Problemy z pewnością pojawią się niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości lub zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. przed urzędowymi budynkami, w pobliżu placówek dydaktycznych albo w centrach miast. Podobne trawniki powinny wszak poradzić sobie z nawet naprawdę intensywnym użytkowaniem oraz doskonale wyglądać. Zakładanie trawników dobrze więc zlecić specjalistom i zyskać pewność, iż efekty okażą się zadowalające. O czym więc powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach firmy oferującej takie usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników stosują różne rodzaje traw – z rolki lub wysiewu. Oba posiadają odmienne wady i zalety. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o małej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (również na skarpach) oraz natychmiastowo widoczne rezultaty, jak również odporność na chłód oraz wodę. Trawniki z wysiewu będą natomiast znacznie mniej kosztowne od trawników z darni (dzięki czemu doskonale nadają się do wykorzystywania na dużych areałach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Jakiej firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (na przykład koparek czy siewników) i surowców. Z tego powodu przed tym, jak wybierzemy usługi konkretnej firmy, dobrze przemyślmy wszystkie plusy i minusy. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy i czy mają wystarczające umiejętności. Trafionym rozwiązaniem będzie również znalezienie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w sieci – możliwe, iż unikniemy dzięki temu przykrych pomyłek.