Zlecamy usługi geologiczne – co jest najważniejsze?

Zlecamy usługi geologiczne – co jest najważniejsze?

Budowa domu to trudne zadanie. Przeszkody zaczynają się już na etapie przygotowania budowy. Poza kwestiami formalnymi, powinniśmy bowiem wiedzieć o sprawdzeniu gruntu w miejscu, w którym planujemy wybudować dom. Bardzo ważne są między innymi poziom wody w gruncie, rodzaj ziemi oraz jej twardość. Jak dowiedzieć się, czy teren umożliwia wzniesienie domu, czy też konieczne będą jeszcze jakieś działania? Musimy powierzyć to geologowi, który po wykonaniu właściwych ekspertyz określi celowość danej budowy. Jak jednak to zrobi? Jak wyszukać fachowca, który zaproponuje usługi geologiczne dobrej jakości?

Usługi geologiczne – co to jest?

Pierwszym etapem podczas usług geologicznych jest wykonanie nawiertów. Pozwala to na wzięcie próbek gruntu oraz wód znajdujących się pod gruntem oraz ich następne przebadanie w odpowiednich warunkach. Wyniki tych badań sporo powiedzą o tym, czy gleba umożliwia budowę domu, czy z kolei należy przeprowadzić jakieś działania. O tym, jak skonstruowana jest ziemia na terenie powiedzą też rezultaty sondowania statycznego i dynamicznego, a więc ekspertyz wykonywanych z użyciem specjalistycznego wyposażenia. Takie rezultaty powinny być zawarte w sporządzonej następnie ekspertyzie.

Usługi geologiczne – kto wykona?

Warto przy tym wiedzieć, że tego typu ekspertyzy mogą zostać wykonane jedynie przez specjalistę posiadającego właściwe uprawnienia. Aby je otrzymać i mieć prawo oferować usługi geologiczne, powinniśmy skończyć studia wyższe, co znaczy, że wybierając geologa zyskujemy gwarancję, iż usługi geologiczne przyniosą odpowiednie skutki. Jeśli poza tym istotna będzie dla nas również profesjonalna obsługa oraz krótkie terminy, dobrze zwrócić się o pomoc przyjaciół, którzy wcześniej wykupili usługi geologiczne czy wyszukać opinie wcześniejszych klientów na forach.