Zalety akrylowych kortów tenisowych

Zalety akrylowych  kortów tenisowych

Twarde korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego rodzaju. To na nich rozgrywane są takie turnieje jak Australian Open. Powierzchnia ta jest również ceniona przez zwykłych tenisistów, co jest skutkiem zwłaszcza wysokiej szybkości wybicia piłki i niedużego odbicia. Nawierzchnia takich kortów zazwyczaj robiona jest z żywic akrylowych – gwarantuje zatem dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i świetne parametry gry. Wśród najczęściej spotykanych systemów nawierzchni do akrylowych kortów okazuje się Tennislife, który ma rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Czemu warto go wybrać?

Tennislife – system kortów tenisowych

Jak już wspomnieliśmy, Tennislife to system nawierzchni dla kortów, którego podstawą jest akryl. Poza tym stosowane są też specjalne pigmenty, które zapewniają dużą wytrzymałość na ścieranie. By jednak Tennislife był skuteczny, powinien być właściwie położony – należy przygotować podłoże i właściwie zaaplikować akryl. Pewne umiejętności są też niezbędne do serwisowania tak wylanej powierzchni – dlatego trafionym wyjściem będzie powierzenie tego sprawdzonej firmie.

W jakich miejscach poza kortami spotkamy Tennislife?

Warto jednak wspomnieć, że korty to nie jedyne obiekty, gdzie możemy zaobserwować Tennislife. Z uwagi na swoje parametry system ten jest wykorzystywany jest również na obiektach do piłki koszykowej. Doskonale zdaje egzamin również jako podłoże kortów do pozostałych sportów rakietowych i najróżniejszych obiektów rekreacyjnych.