Zakładanie gabionów

Zakładanie gabionów

Wykonany z kamienia płot to bardzo efektywne rozwiązanie, jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jego konstrukcja jest bowiem stosunkowo złożona, natomiast cena może mocno osłabić nasze finanse. Szczęśliwie jednak, osoby, które zamierzają właśnie tak oznaczyć granice swojej działki, mogą zdecydować się na ciekawą alternatywę. Chodzi o gabiony, które wyglądają równie dobrze, a są znacznie tańsze oraz wykazują prostszą konstrukcję.

Co to są gabiony?

Gabiony to wykonane z metalu klatki, w których znajduje się materiał skalny. Z początku służyły jako budowle zapobiegające osuwaniu się skarp oraz w hydrotechnice. Z czasem dostrzeżono również wyróżniający je niezwykły wygląd, który sprawił, że ściągnięto je do parków i na prywatne działki.

Gabiony – wszędzie wyglądają doskonale

Najważniejszą zaletą gabionów okazuje się ich wszechstronność. Bez trudu dopasujemy je do każdego miejsca – zapełniające je skały można wybrać w zależności od tego, jak wygląda okolica. W połączeniu z niskimi cenami ich wytworzenia, powoduje to, iż po gabiony często sięgają posiadacze domów wolno stojących.

Trwałość gabionów

Prosta budowa gabionów powoduje, że są naprawdę wytrzymałe na zniszczenie. Można używać ich nawet w ekstremalnych warunkach – wcześniej były stosowane wszak do zagwarantowania bezpieczeństwa ludności z terenów leżących pod skarpami. Nie potrzebują czasochłonnej konserwacji, a więc doskonale sprawdzą się przy domku wypoczynkowym.