Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Więcej informacji o szalunki stemple uzyskasz tu

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne koszty.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też troska o korzystającego z usługi – w sytuacji, kiedy zbliża się termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się warto zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy myślą wcześniejsi kontrahenci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]