Współpraca z architektem nie musi być trudna

Współpraca z architektem nie musi być trudna

zobacz architekta na joannaklusak.com

Budowa domu to na pewno najważniejsza inwestycja w życiu każdego z nas. Powinniśmy więc starannie to zaplanować oraz pamiętać o poradach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, wywrze na pewno projekt budynku. Mamy szansę co prawda nabyć stworzony już dokument, ale chcąc zyskać pewność, iż dom będzie taki jak chcieliśmy, warto poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, że wielu czytelników nie wie, czym naprawdę się para, warto napisać na ten temat kilka słów.

Rozmowa z architektem – o czym pamiętać?

To, czy realizacja spełni konkretne potrzeby, jest zależne zwłaszcza od przebiegu rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, jakich cech oczekujemy po budowanym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy również zapoznać się z głównymi przepisami na temat budowy domu – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, gdyż w razie wątpliwości możemy liczyć na jego poradę.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten dokument będzie brany pod uwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na których będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do znalezienia ekipy budowlanej oraz okaże się niezbędny do odbioru inwestycji. Treść obu projektów określają odpowiednie przepisy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]