Wraca moda na projekty domów góralskich

Wraca moda na projekty domów góralskich

Jeśli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących wykonania projektów domów góralskich, kliknij w to miejsce

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez budynki betonowe. Dziś na szczęście zaobserwować można to, że ich popularność powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest z pewnością styl – pasują zarówno do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z odnawialnych materiałów. Drewno może też pochłaniać promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich lokatorzy lepiej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najczęściej spotykanym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przypominające tatrzańską zabudowę. Często budowane są z bali, zaś styl ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Podhalem.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć wcześniejsze projekty twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Ważne jest, by w jego teczce znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto również dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z ekipą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko skończy się prędzej.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]