Wałki nierdzewne prowadzące

Wałki nierdzewne prowadzące

Potrzebujesz wałka nierdzewnego? Zobacz tu

W architekturze szczególnie ważna okazuje się wytrzymałość stosowanych materiałów. To dlatego budowlańcy tak często wybierają stal nierdzewną – jest to wszak surowiec bardzo solidny, a jednocześnie stosunkowo lekki. Nie bez znaczenia są też jej względy wizualne – dodatek chromu powoduje, że świetnie zdaje także egzamin jako surowiec do detali zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej wytwarza się najróżniejsze części, lecz najczęściej spotykane są pręty. Czemu wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do jakich celów służą takie elementy?

Zalety wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez budowlańców przede wszystkim ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z domieszką chromu, co powoduje, że nie koroduje nawet przy stałym kontakcie z wilgocią. Oprócz tego większość produktów tego rodzaju jest odporna na wpływ szkodliwych związków, przez co mogą być wykorzystywane również w ekstremalnych sytuacjach.

Przykłady użycia wałka nierdzewnego

Ze uwagi na wielką odporność, wałek nierdzewny używany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej stosowane są w budownictwie, jednak użycie tych wyrobów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są stosowane również w motoryzacji, stolarce meblowej i pozostałych gałęziach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają także cenione przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie powoduje przecież ich korozji.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]